Z cellulitem na udach boryka się prawie każda kobieta w większym lub mniejszym stopniu. Szacuje się, że aż 90% z nich dotyczy ten problem. Zwykle jest to efekt ograniczonej aktywności fizycznej, noszenia zbyt ciasnych ubrań, a także wykonywania wielogodzinnej pracy siedzącej. Dobrą wiadomością jest jednak to, że można z nim walczyć, a nawet skutecznie się go pozbyć.

Przyczyny powstawania cellulitu – zwalczanie źródła problemu

Cellulit zwany potocznie skórką pomarańczową, powstaje w efekcie zbijania się komórek tłuszczowych, na skutek wywierania nań pionowego nacisku np. podczas siedzenia, czy przez obcisłe spodnie. Ponieważ uda są tą częścią ciała, która u kobiet ma tendencję do nadmiernego gromadzenia tłuszczu (już od momentu wejścia w okres dojrzewania), dlatego to na nich właśnie najszybciej widać charakterystyczne, nieestetycznie wyglądające wgłębienia.

Aby więc wspomóc organizm w zahamowaniu rozwijania się cellulitu, należy przede wszystkim wprowadzić codzienną aktywność fizyczną (ćwiczenia aerobowe, pływanie), zwiększyć ilość przyjmowanej wody do dwóch litrów dziennie i spożywproblem cellulituać dużą ilość błonnika obecnego w warzywach i zbożach. Ma on zdolność oczyszczania organizmu z toksyn, które również odpowiedzialne są za nieestetycznie wyglądającą skórę na nogach.

Jeśli borykasz się z cellulitem, a jednocześnie pracujesz w pozycji siedzącej przez osiem i więcej godzin dziennie, wówczas nawykiem powinny stać się masaże z użyciem peelingu (np. z fusów kawy). Pobudzi on krążenie i wspomoże organizm w wygładzaniu powstałych na skórze nierówności. Jeśli sama masz problem by poprawnie wykonywać takie zabiegi, możesz poprosić o to swojego partnera.

Metody usuwania cellulitu – pozbywanie się problemu raz na zawsze

Wyeliminowanie przyczyn powstawania cellulitu, jeśli już powstał on na skórze, nie pozwoli na jego pełną redukcję. Jeśli już uda przypominają skórkę pomarańczy, wówczas konieczne jest sięgnięcie bo bardziej zaawansowane metody:

  • krem antycellulitowy stosowany po każdej kąpieli (konieczne wybierz te o właściwościach wzmacniających skórę i obkurczających naczynia krwionośne np. Vialise);
  • zabiegi w gabinetach kosmetycznych (endermologia, masaż pompa próżniową, ultradźwięki, mezoterapia, laseroterapia, body wrapping);
  • codzienne masaże w formie tzw. drenażu limfatycznego.

Jak wybrać odpowiedni krem na cellulit na udach

Wśród dostępnych na rynku preparatów, gwarantujących redukcję skórki pomarańczowej, mnóstwo jest także tych, które okazują się być całkowicie nieskuteczne. Aby wiec wybrać ten, który przyniesie spodziewane efekty, należy zwrócić uwagę na skład i właściwości:

  • ekstrakt z bluszczu, kasztanowca, alg, kofeina (wspomagają usuwanie toksyn z organizmu i pobudzają krążenie);
  • ekstrakt z ruszczyka (nawilża skórę).

Balsam można wklepywać bezpośrednio dłonią, albo przy użyciu masażera, co powoli na jeszcze szybsze i bardziej okazale efekty, w postaci gładkiej i napiętej skóry. na udach.

Przeczytaj też: Jak podjąć bezpieczną walkę z cellulitem BEZ ZABIEGÓW – Dobry krem na cellulit

Cellulit jest problemem estetycznym skóry, który nie jest łatwy do usunięcia, o czym świadczy fakt, że większość kobiet żyje z nim przez wszystkie swoje lata od momentu wejścia w etap dojrzewania. Walka wymaga systematycznych i konsekwentnych działań. Ważne jest by nie dopuścić do rozwinięcia się cellulitu w najbardziej zaawansowane stadiumskóry materacowej. Przy takiej formie skórki pomarańczowej bezsilne są bowiem nawet profesjonalne zabiegi wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej. Wystarczy jednak wprowadzić codzienną zwiększoną aktywność fizyczną i masaże ud z użyciem kremu na cellulit, aby zredukować jego obecność do minimum, lub nawet całkowicie się go pozbyć.


Comments

Name (required)

Email (required)

Witryna internetowa

Napisz coś na temat nadciśnienia. Podziel się swoimi doświadczeniami.