Hemoroidy to schorzenie, które z punktu widzenia medycyny nazywane jest guzkami krwawniczymi. Inną zwyczajową nazwą są żylaki odbytu. Jak wyglądają żylaki odbytu ? Hemoroidy są uwypukleniami błony śluzowej, w której skład wchodzą sploty naczyń krwionośnych znajdujące się w kanele odbytniczym. Guzki są naturalnym elementem układu odbytniczego.

Stają się problematyczne w momencie, gdy zwiększone ciśnienie w naczyniach żylnych powoduje rozciąganie i odkształcenie się ścian. W ten sposób, w zwiększonych ściankach naczyń gromadzi się krew, która uwypukla błonę śluzową i tworzą się bolesne guzki. W konsekwencji, bezbolesne wypróżnianie nie jest możliwe. Dlaczego część osób cierpi z powodu hemoroidów, a inni nigdy nie mieli styczności z takim schorzeniem?

Głównymi przyczynami powstawania żylaków odbytu jest bierny tryb życia. Oznacza to, że u osób, które pracują wiele godzin za biurkiem i nie uprawiają żadnego sportu prawdopodobieństwo wystąpienia hemoroidów jest bardzo wysokie. Podobnie jest w przypadku kierowców busów, autobusów, tirów czy też taksówek. Zdarza się, że osoby jeżdżące konno i kolarze chorują na żylaki odbytu. Innym czynnikiem wpływającym jest zła dieta, która uboga jest w błonnik. Należy pamiętać o regularnym jedzeniu i przyjmowaniu płynów, wtedy też unikniemy zaparć i nadmiernego rozciągania błony śluzowej odbytu. Powszechnie wiadomo, że kobiety w ciąży często borykają się z hemoroidami. Powodem tego jest nacisk płodu na układ żylny. Ucisk przyczynia się do nieprawidłowego przepływu krwi, a co za tym idzie do zaburzenia pracy jelit. Lekarze uważają, że najczęstszą grupą osób cierpiących na tego typu żylaki są ludzie po 50 roku życia, otyli, chorujący na przewlekłe biegunki oraz kobiety po kilku naturalnych porodach. Zobacz inne sposoby http://hemoroidy-leczenie.net.pl/jakie-wybrac-czopki-na-hemoroidy/ W jaki sposób rozpoznać u siebie obecność hemoroidów?

Hemoroidy objawiają się świądem odbytu i jego okolic. Co więcej, w wyniku swędzenia i drapania wydzielany jest nieprzyjemny zapach. Czasem można wyczuć małe guzki, które w niektórych przypadkach wypadają i powodują lekkie krwawienie. Każdy objaw powinien skłaniać do wizyty u specjalisty, ponieważ im wcześniej rozpocznie się leczenie, tym szybciej stan naszego układu odbytniczego będzie lepszy. Zazwyczaj w celach leczniczych zaleca się terapię tabletkami, maściami, zastrzykami. W zaawansowanych przypadkach stosuje się metodę Barrona lub zakłada gumki, odcinające dopływ krwi do chorego guzka.


Comments

Name (required)

Email (required)

Witryna internetowa

Napisz coś na temat nadciśnienia. Podziel się swoimi doświadczeniami.