Czy przy chorobie jaką jest łupież pstry, leczenie domowe jest w ogóle możliwe? Na początku warto zadać sobie pytanie, czym jest łupież pstry. Jest to grzybicza choroba skóry o nie do końca określonych przyczynach. Powodowana jest przez grzyby drożdżopodobne, które naturalnie występują w mikroflorze skóry ludzkiej. Nie jest wyjaśnione, dlaczego u jednych ludzi nie występuje, a u innych występuje łupież pstry. Leczenie domowe, sposoby walki z chorobą w domu – znajdziecie je poniżej.

Łupież pstry – leczenie domowe. Kiedy warto zastosować domowe metody?

łupież pstryGdy skórę głowy atakuje łupież pstry, leczenie domowe warto wdrożyć od razu, gdy zauważymy u siebie pierwsze objawy łupieżu. Rynek kosmetyczny jest bogaty i oferuje różnorodne rozwiązania na łupież pstry. Leczenie domowe warto rozpocząć sięgnięciem po specjalistyczne dermokosmetyki na łupież pstry, które pomogą podczas mycia włosów – takie jak np szampon (ważne, by nie miał SLS, SLES, które wysuszają skórę głowy) czy odżywka. Przed myciem włosów warto zastosować specjalny płyn do wcierania w skórę głowy – wcierkę specjalistyczną. Następnie warto sięgnąć po odpowiednią emulsję.

Gdy chorujemy na łupież pstry, leczenie domowymi sposobami może być łatwe i skuteczne. Podczas wybierania odpowiednich kosmetyków czy preparatów, nie wolno zapominać o czytaniu składów. Warto zwrócić uwagę, by w stosowanych preparatach wysoko na liście składników były takie substancje, jak:

  • ekstrakt z pestek grejpfruta,
  • ekstrakt z chmielu,
  • sól Epsom,
  • cynk,
  • miedź.

Są to substancje, które skutecznie pomagają zwalczyć drożdżaki, powodujące łupież pstry. Leczenie domowe dzięki nim będzie naprawdę skuteczne, pod warunkiem, że kosmetyki je zawierające, będą stosowane regularnie.

Łupież pstry – leczenie domowe, sposoby walki z chorobą

Pityver naturalne dermokosmetykiLeczenie łupieżu pstrego domowymi sposobami powinno być kompleksowe, czyli nie skupiać się tylko na skórze głowy. Nie powinno skupiać się tylko na jednym rozwiązaniu lub partii ciała, a warto zamiast tego zastosować kilka sposobów na walkę z chorobą, jaką jest łupież pstry. Domowe sposoby pozwalają na dbanie o całe ciało w zaciszu własnej łazienki. Odpowiednio dobrana emulsja grzybobójcza zapobiegnie rozprzestrzenianiu się choroby, co pomoże w jej leczeniu.

Jest wiele domowych sposobów na łupież pstry – leczenie octem jest jednym z najpopularniejszych. Jest to prosty sposób, który wykorzystuje produkt spożywczy – ocet jabłkowy. Do leczenia octem potrzebny jest tylko ocet jabłkowy, który skutecznie zwalcza łupież pstry. Leczenie domowe octem polega na posmarowaniu zmian skórnych octem jabłkowym, pozostawienie na 5 minut i spłukanie. Warto ten zabieg regularnie powtarzać. Można także robić płukanki na włosy i skórę głowy z wykorzystaniem octu jabłkowego.

Gdy walczymy z chorobą jaką jest łupież pstry, leczenie domowe, sposoby na pozbycie się schorzenia czy zniwelowanie jego objawów są różne. Nie wymagają one wiele wysiłku. Wystarczą odpowiednio dobrane kosmetyki, i/lub ocet jabłkowy, który jest naturalnym środkiem zwalczającym łupież pstry. Ważne, by pamiętać o regularnym stosowaniu preparatów. Nie wystarczy jeden zabieg wykonywany raz na jakiś czas. Należy je powtarzać odpowiednio często, a wtedy widoczne będą efekty. Kosmetyki do mycia włosów warto stosować za każdym razem.


Comments

Name (required)

Email (required)

Witryna internetowa

Napisz coś na temat nadciśnienia. Podziel się swoimi doświadczeniami.