Problem nadmiernego owłosienia dotyka coraz więcej osób w różnym wieku. To zjawisko spowodowane jest zwykle problemami hormonalnymi lub następstwem przyjmowania niektórych leków. Nadmierne owłosienie szczególnie w nietypowych miejscach, np. dla kobiet w okolicach twarzy jest prawdziwym problemem i często przyczyną kompleksów i wstydu. Jednak dzięki rozwiniętej obecnie kosmetologii można trwale usunąć niechciane owłosienie raz na zawsze – depilacja laserowa to zabieg, który gwarantuje jako jedyny na rynku trwałe usunięcie włosów z wybranej części ciała w bardzo atrakcyjnej cenie. Przeczytaj poniższy artykuł by dowiedzieć się na czym polega sam zabieg i podejmij decyzję!


Na czym polega ten zabieg?

Depilacja laserowa to zabieg przeprowadzany w salonach kosmetycznych oraz klinikach medycyny estetycznej. Polega na podgrzaniu cebulki włosa w wybranej części ciała i finalne jej zniszczenie poprzez „spalenie” wiązką światła wydobywającego się z urządzenia laserowego. Głowica lasera wytwarza specjalny promień światła całkowicie bezpieczny i bezbolesny dla pacjenta, i w momencie przyłożenia jej do skóry następuje tzw. „strzał”, czyli wysłanie światła lasera wprost do cebulki włosów, przez co ulegają one zniszczeniu, a włos nie odrasta. Zabieg jest całkowicie bezbolesny dla pacjenta, może pojawić się uczucie podobne do ukłucia igłą, co jest całkowicie naturalne. By był on skuteczny, należy powtórzyć zabieg od 6 do 8 razy w odpowiednich odstępach wskazanych przez specjalistę wykonującego usługę. Przeprowadza się go na naprawdę masową skalę ze względu na efekty jakie daje, ale przede wszystkim jego dostępność cenową, bo jak się okazuje, koszt depilacji laserowej jest bardzo atrakcyjny, i praktycznie każdy może sobie na nią pozwolić. Jedna istnieją pewne przeciwwskazania które mogą dyskwalifikować dane osoby do zabiegu. Jakie?

  • Choroby nowotworowe
  • Choroby skóry
  • Otwarte rany skóry
  • Blond/siwe włosy do usunięcia
  • Niektóre leki

Powyższe przesłanki są brane pod uwagę podczas wywiadu przed zabiegiem, który jest obowiązkowy. Mimo bezpieczeństwa i bardzo małego prawdopodobieństwa powikłań czy skutków ubocznych po zabiegu konsultacja z kosmetyczką czy lekarzem w klinice medycyny estetycznej pomaga upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania usługi. Jest on potrzebny również po to, by klient dowiedział się jak pielęgnować skórę po zabiegu by uniknąć nieprzyjemnych podrażnień a także jak dokładnie przygotować się do zabiegu.

Czy opłaca się podjąć takiej usługi?

Laserowe usuwanie owłosienia jest niewątpliwie jednym z najskuteczniejszych i trwałych sposobów na usunięcie niechcianych włosów z ciała. Jego cena jest całkowicie adekwatna do efektów jakie otrzymujemy, więc nie warto przyglądać się cenie, jako że otrzymujemy naprawdę wielką korzyść, jaką jest możliwość zapomnienia raz na zawsze o codziennej depilacji za pomocą kremów czy maszynek jednorazowych. Taki komfort jest zdecydowanie wart ceny! Niechciane włosy szczególnie w okolicy twarzy brody czy szyi u kobiet to często bardzo wstydliwa sprawa, którą szybko da się wyeliminować – wystarczy skorzystać z dobrodziejstw lasera, który ma bardzo wszechstronne możliwości. Konsultacja ze specjalistą w dziedzinie depilacji laserowej pozwoli Ci rozwiać wszelkie wątpliwości i przede wszystkim podjąć decyzję, czy chcesz mieć gładką, pozbawioną włosów skórę już na zawsze!

Laserowe usuwanie owłosienia w Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl


Comments

Name (required)

Email (required)

Witryna internetowa

Napisz coś na temat nadciśnienia. Podziel się swoimi doświadczeniami.