Krem na rozstępy – czy jest skuteczny?

Kremy na rozstępy są najbardziej skuteczne, gdy zaczniemy ich używać jako środka prewencyjnego – nim jeszcze rozstępy zaczną pojawiać się na naszym ciele. Pojawienie rozstępów można łatwo przewidzieć, ponieważ zazwyczaj te nieestetyczne zmiany na skórze pojawiają się w wyniku gwałtownego tycia lub chudnięcia i ciąży. Dzięki regularnemu stosowaniu dobrej jakości kremu na rozstępy, opartego na naturalnych składnikach, nasza skóra pozostanie jędrna, nawilżona, napięta i odporna na powstawanie rozstępów. W ciąży warto prawecyjnie stosować również krem na rozstępy na piersiach.

Najbardziej skuteczna profilaktyka przeciwko powstawaniu rozstępom powinna opierać się na wcieraniu w skórę wysokiej jakości kremu na rozstępy dwa razy dziennie. Naturalne składniki aktywne zawarte w kremach wysokiej jakości, takie hak wyciągi z przywrotnika, bluszczu, kasztanowca czy skrzypu przygotowują skórę na proces nadmiernego rozciągania dzięki poprawie pracy fibroblastów i stymulacji przemiany materii w tkankach skóry.

Zdarza się jednak, iż nie uda się nam odpowiednio zadbać o naszą skórę i zaczną pojawiać się na niej rozstępy. W takim wypadku liczy się czas, należy działać szybko, gdy rozstępy są jeszcze na etapie stanu zapalnego i mają kolor czerwono-różowy. Tylko wtedy krem na rozstępy ma szansę zadziałać skutecznie, niestety nie jest możliwe zredukowanie wyłącznie za pomocą kremu starych,  zabliźnionych, białych rozstępów. W przypadku walki ze świeżym rozstępami należy pamiętać o regularności, wcieranie wysokiej jakości kremów na rozstępy powinno przynieść efekty w ciągu kilku tygodni.

Jeden z najlepszych preparatów na rozstępy dostępnych na rynku jest . Ta maść na rozstępy oparta jest wyłącznie na naturalnych substancjach aktywnych, dzięki którym kondycja skóry zostaje poprawiona na wielu płaszczyznach. nie zawiera żadnych chemicznych dodatków, które mogłyby powodować podrażnienia, zaczerwienienia i przesuszenie skóry.

 można zamówic na oficjalnej stronie producentaKompleksowe działanie kremu  opiera się na bogactwie zawartych w nim składników naturalnych, w kremie znajdują się:

 • składniki regenerujące, dzięki którym następuje pobudzenie procesu regeneracji włókien kolagenu oraz elastyny,
 • składniki nawilżające, przeciwdziałające przesuszeniu skóry. Przesuszona skóra jest podatna na uszkodzenia, pęknięcia i rozciąganie,
 • składniki uelastyczniające i ujędrniające, poprawiające elastyczność i jędrność skóry co jest kluczową właściwością kremów na rozstępy. Dzięki takim składnikom skóra przestanie się rozciągać i nie powstaną nowe rozstępy,
 • składniki poprawiające mikrokrążenie oraz wzmacniające – dzięki ich działaniu pozostałe składniki aktywne wchłaniają się znacznie skuteczniej, a tkanki skóry pozostaną bardziej nawilżone, dotlenione oraz nawilżone.

Najbardziej skuteczne, naturalne składniki aktywne stosowane w wysokiej jakości kremach na rozstępy to:

 • ekstrakt z bluszczu pospolitego zawierający cenne flawonoidy (rutyna, kemferol, izokwercyna), kwas chlorogenowy i kawowy, saponiny oraz hederynę. Jego działanie wspiera wchłanianie pozostałych składników aktywnych, ponadto ujędrnia skórę oraz wzmacnia .
 • ekstrakt z bylicy bożego drzewka, którego działanie polega na wzmocnieniu i tonizowaniu skóry,
 • ekstrakt z ruszczyka kolczastego wzmacnia i uszczelnia ,
 • ekstrakt ze świecznicy groniastej o działaniu nawilżającym, kojącym oraz przeciwdziałającym starzeniu się skóry dzięki walce z wolnymi rodnikami,
 • ekstrakt z żeń-szenia właściwego wzmacniający skórę,
 • ekstrakt z kociego pazura dzięki któremu poprawione zostaje  mikrokrążenie,
 • proteiny jedwabiu o działaniu uelastyczniającym skórę, zwalczającym wolne rodniki oraz wzmacniającym warstwy ochronne skóry,
 • kofeina – usuwa toksyny z tkanek, ma działanie drenujące oraz ujędrniające i pobudzające mikrokrążenie,
 • Dipalmitynian hydroksyproliny składnik pochodzenia roślinnego, o działaniu nawilżającym i ujędrniającym.

Podsumowując, kremy na rozstępy są skuteczne i warto je stosować, pod warunkiem, iż sięgniemy po nie w odpowiednim momencie i będziemy je wcierać regularnie. Ważny jest także wybór odpowiedniego kremu wysokiej jakości, opartego wyłącznie na naturalnych składnikach aktywnych.


Comments

Name (required)

Email (required)

Witryna internetowa

Napisz coś na temat nadciśnienia. Podziel się swoimi doświadczeniami.