Jak zapobiegać nadciśnieniu?

Rzucenie Palenia pomoże Ci uniknąć problemów z nadciśnieniemNa nadciśnienie cierpi co trzeci Polak, choć nie każdy o tym wie, ponieważ objawy tej choroby są niezauważalne bądź występują dopiero w późniejszej fazie choroby. Jak pokazują statystyki to właśnie z powodu nadciśnienia umiera najwięcej ludzi w Europie. Aby skutecznie zapobiec tej chorobie przede wszystkim należy ograniczać alkohol i całkowicie wyeliminować palenie papierosów, które skutecznie podwyższa ciśnienie.

Badania wykazują, że po wypaleniu jednego papierosa podniesione ciśnienie krwi obniża się do normalnego poziomu po około dwóch godzinach. Nałogowy palacz w ciągu dnia ma więc je stale podwyższone. Dopiero nocą ciśnienie wraca do prawidłowych wartości. Istotnym czynnikiem jest również stosowna dieta.

Ta powinna być ograniczona przede wszystkim w sól, ponieważ ta zatrzymuje wodę w organizmie. Dietetycy polecają zamiast niej sporą ilość ziół. By chronić nasz organizm przed nadciśnieniem nie powinniśmy dopuścić do nadwagi.

Każdy zbędny kilogram skutecznie podwyższa ciśnienie. Zalecana jest przy tym duża aktywność fizyczna, dzięki której zachowamy formę. Nasze serce będzie lepiej pracować a podczas samego wysiłku bardziej dotleniamy organizm. Warto również ograniczać sytuacje stresogenne i dużo odpoczywać.


Poradnik dla pacjentów chorych na nadciśnienie tętnicze1 komentarz

  1. robert on Październik 8, 2013 22:17

    Chwila zaniedbania i można się zorientować zbyt późno. U mnie niestety tak było, zanim poszedłem do lekarza to już miałem III stopień nadciśnienia. Do tego cukrzyca. Lekarz dał mi dironorm i polecił dobrego dietetyka. Musze się teraz pilnować na każdym kroku.

Name (required)

Email (required)

Witryna internetowa

Napisz coś na temat nadciśnienia. Podziel się swoimi doświadczeniami.