Profilaktyka w nadciśnieniu

Ciśnieniomierz pomoże w reguralnym kontrolowaniu ciśnienia krwiiChorzy na nadciśnienie powinni przede wszystkim poddać się kuracji farmakologicznej – jeśli tak zaleca lekarz bądź w początkowej fazie choroby zmienić tryb życia.

Najważniejsza kwestią jest dostarczenie organizmowi dużo tlenu, a więc zalecana jest aktywność fizyczna (np. jazda na rowerze czy fitness).

Cierpiący na tę dolegliwość koniecznie musi rozstać się z nałogiem palenia papierosów i ograniczyć spożywanie alkoholu. Również dobra dieta, ta, która eliminuje sól jest wskazana w profilaktyce nadciśnienia.

Pacjent powinien unikać także sytuacji stresujących, zmienić styl życia na bardziej relaksujący ze wskazaniem minimum 2 godzinnego wypoczynku w ciągu dnia.

Chory na nadciśnienie musi regularnie dokonywać pomiarów ciśnienia. Ważne jest, aby robił to prawidłowo (w pozycji siedzącej, po wypoczynku), najlepiej podczas każdej rutynowej wizyty lekarskiej. Warto dokonywać także regularnych kontroli cholesterolu we krwi. Podwyższony może prowadzić do miażdżycy. Pacjentowi, u którego wykryto nadciśnienie zaleca się również badanie cukru.

Lekarze często zalecają również przyjmowanie kwasu acetylosalicylowego. Ten dostępny jest bez recepty i skutecznie zapobiega zawałom serca i udarom mózgu (które niejednokrotnie są właśnie przyczyną nadciśnienia).


Poradnik dla pacjentów chorych na nadciśnienie tętniczeName (wymagane)

Email (wymagane)

Witryna internetowa

Napisz coś na temat nadciśnienia. Podziel się swoimi doświadczeniami.

 • Poradnik dla pacjentów

  Poradnik dla pacjentów cierpiących na nadciśnienie Poradnik, którego autorem jest lekarz, specjalista poradni rodzinnej jest obowiązkową lekturą dla każdego, kto cierpi na nadciśnienie lub ma w swoim najbliższym otoczeniu taką osobę.
  Zobacz więcej - kup poradnik, serdecznie polecam!

 • Poczytaj na zdrowie

 • Zapisz się na listę!

  Darmowy poradnik dla chorych na nadciśnienie przy zapisie na listę mailingową!Kochani, wpiszcie w poniższy formularz swój adres e-mail i potwierdźcie go, a otrzymacie fragment poradnika na temat nadciśnienia. Dodatkowo, będę raz na jakiś czas przesyłać informacje na temat zdrowego trybu życia i profilaktyki w leczeniu nadciśnienia oraz produktów w tym przydatnych. Zapisanie się jest całkowicie darmowe. • Wspieramy akcję

  Polecamy: Dermatolog - medycyna estetyczna Gdańsk
 • Poświeć chwilę – ankieta

  Czy masz problem z ciśnieniem?

  pokaz wyniki

  Loading ... Loading ...
 • Jesteśmy na FaceBooku!

  Polub nas na Facebooku